Ευρωπαϊκά Παρολί Δευτέρας: Από την Ρουμανία μέχρι την Ισλανδία!

Ευρωπαϊκα Παρολι Δευτερας: Απο την Ρουμανια μεχρι την Ισλανδια!

Οι επιλογές του Freetips247 σε Ρουμανία, Δανία, Ισλανδία και Βουλγαρία σε δύο παρολί από τα ματς της Δευτέρας (31/7).

AGF vs Nordsjælland G/G

Ένα γκολ του Μπεχ στο 23΄ ήταν αρκετό για την Άαρχους προκειμένου να ξεκινήσει νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Δανίας απέναντι στην Βέιλε (1-0). Οι φιλοξενούμενοι από το 60΄ αγωνίζονταν με 10 παίκτες. Ακολούθησε ήττα με 3-0 από την Κλαμπ Μπριζ στο πρώτο ματς για το Conference League. Εντυπωσιακή στην πρεμιέρα η Νόρτζελαντ που συνέτριψε με 4-1 την Βίμποργκ αν και αρχικά βρέθηκε πίσω στο σκορ. Χατ-τρικ πέτυχε ο Γκανέζος Νουάμα.

Dinamo București vsSepsi OSK 2

Κακό ξεκίνημα για τη Ντιναμό Βουκουρεστίου που μετρά δύο ήττες σε ισάριθμα ματς από Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα και Στεάουα. Στον αντίποδα η Σέπσι παραμένει αήττητη (1-1-0) σε δύο ματς όπου δεν δέχθηκε γκολ. Κόντρα στην Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα πανηγύρισε την πρώτη νίκη της (1-0).

KR Reykjavík vs Valur G/G
Στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας η KR που είδε το αήττητο 8 αγωνιστικών να τερματίζεται στην αναμέτρηση απέναντι στην Βίκινγκουρ και μάλιστα εντός έδρας (1-2). Η Βαλούρ από την άλλη πλευρά έχει υποστεί μόλις μια ήττα σε εφτά αγωνιστικές. Στα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια σημείωσε νίκες.

Η πρόταση του Freetips247.com:

Βρες εδώ το δελτίο σου έτοιμο!

Lokomotiv Plovdiv vs Botev 1
Μία νίκη και μια ισοπαλία, ο μέχρι στιγμής απολογισμός της Λοκομοτίβ Πλόβντιβ που μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα με την Μπότεφ (1-1), επικράτησε με 4-2 της Λοκομοτίβ Σόφιας εκτός έδρας. Μέσα σε 19 λεπτά (61΄-80΄) πέτυχε τρία γκολ. Δύο N/G μέχρι στιγμή για την Μπότεφ που προέρχεται από την πρώτη νίκη της με αντίπαλο την Σλάβια Σόφιας. Και τα δύο γκολ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Petrolul Ploieşti vs Voluntari G/G
Δύο ισοπαλίες με το ίδιο σκορ (1-1) σε ισάριθμα ματς για την Πέτρολουλ Πλοϊέστι. Το ματς κόντρα στη Μποτοσάνι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Δύο στα δύο Over και συνάμα G/G για τη Βολουντάρι που προέρχεται από βαριά ήττα με 4-1 από τη Φαρούλ Κοστάντσα. Κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ δέχθηκε τα τρία από τα τέσσερα γκολ με πέναλτι!

Keflavik vs Hafnarfjordur Over 2.5 goals
Στην τελευταία θέση με μόλις μια νίκη σε 16 ματς η Κεφλάβικ που προέρχεται από εντός έδρας ήττα από την ΚΑ με 3-4. Έξι από τα εφτά πιο πρόσφατα ματς ήταν G/G. Τρει σερί ήττες για την Χαφνιαφιορντούρ που δείχνει εσχάτως να πελαγοδρομεί στα μετόπισθεν. «Ροντέο» το ματς με την Φίλκιρ όπου ηττήθηκε με 4-2. Η πρόταση του Freetips247.com: