Λάτιν ματς Σαββάτου: Ομάδα των Under η Ιντεπεντιέντε, σκληροτράχηλη η Σαν Λορένσο!

Λατιν ματς Σαββατου: Ομαδα των Under η Ιντεπεντιεντε, σκληροτραχηλη η Σαν Λορενσο!

Το Freetips247.com ξεχωρίζει μια τετράδα από τα πρωταθλήματα Βραζιλίας και Αργεντινής.

Internacional vs Cuiaba Under
Στην «καρδιά» του βαθμολογικού πίνακα η Ιντερνασιονάλ που συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές όχι μόνο δίχως νίκη, αλλά και χωρίς γκολ! Απέναντι στην Μπραγκαντίνιο έμεινε στο 0-0. Από την άλλη πλευρά, η Κουιάμπα, διαγράφει αναδική τροχιά έχοντας διευρύνει το αήττητο της για τέταρτο σερί παιχνίδι. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έχει σημειώσει τρεις νίκες. Σπουδαία νίκη απέναντι στη Σάο Πάουλο με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (2-1).

Fluminense vs Santos G/G
Τέσσερα σερί Ν/G για τη Φλουμινένσε που βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας. Η «Φλου» προέρχεται από ήττα με 2-0 εκτός έδρας από την Κοριτίμπα. Μέσα σε τέσσερα λεπτά (24΄-28΄) δέχθηκε δύο γκολ. Μόλις μία νίκη σε 10 αγωνιστικές για την Σάντος που έχει κάνει τα περισσότερα παιχνίδια της «ροντέο». Πέντε διαδοχικά Over για τον ιστορικό σύλλογο που αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Μποταφόγκο. Μάλιστα μέχρι το 81΄ προηγούνταν με 2-0.

Independiente vs Βoca Juniors Χ2
Πέντε σερί Under για την Ιντεπεντιέντε που ασφαλώς δεν πείθει. Στην τελευταία αναμέτρηση γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Ατλέτικο Τουκουμάν. Σε καλό «φεγγάρι» αν και αργά η Μπόκα Τζούνιορς που διεύρυνε το αήττητο σερί της για πέμπτο ματς. Σε αυτό το διάστημα έχει σημειώσει τέσσερα «τρίποντα». Στην τελευταόια αναμέτηρηση επιβλήθηκε με 2-1 της Νιούελς Ολντ Μπόις.

Tigre vs San Lorenzo Χ2
Καλύτερα στις εξόδους της παρά εντός έδρς αποδίδει το τελευταίο διάστημα η Τίγκρε. Τρανή απόδειξη το «διπλό» που έκανε κόντρα στην Κολόν Σάντα Φε (1-3) δίχως αυτό να σημαίνει πως εμπνέει εμπιστοσύνη. Σκληροτράχηλη ομάδα η Σαν Λορένσο. Προέρχονταν από αήττητο 7 αγωνιστικών, μέχρι που ηττήθηκε στην τελευταία αναμέτρηση από την Αρχεντίνος Τζούνιορς εντός έδρας. Είναι χαρακτηριστικό πως έχει φέρει 10 διαδοχικά Under!