Leagues Cup: Βρίσκουν δίχτυα Σινσινάτι και Γουαδαλαχάρα!

Leagues Cup: Βρισκουν διχτυα Σινσινατι και Γουαδαλαχαρα!

Δεύτερη αγωνιστική στο Leagues Cup στο οποίο παίρνουν μέρος 45 ομάδες από τις ΗΠΑ και το Μεξικό. Σκοράρουν Σινσινάτι και Γουαδαλαχάρα, αξίζει η κόντρα στην Νάσβιλ!

Cincinnati vs Guadalajara G/G
Το Σινσινάτι έπειτα από δύο διαδοχικές νίκες στο MLS κόντρα σε Νέα Υόρκη (2-1) και Νάσβιλ (3-1) νίκησε στην πρεμιέρα του Leagues Cup το Κάνσας με 4-2 στα πέναλτι. Ο αγώνας στην κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλος 3-3 σε ένα ματς όπου το Σινσινάτι κατόρθωσε να ισοφαρίσει στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι! Οι γηπεδούχοι προέρχονται από πέντε σερί Over και G/G, ενώ σε αυτό το διάστημα είναι αήττητοι. Η Γουαδαλαχάρα δίνει το πρώτο της παιχνίδι στη διοργάνωση έχοντας ξεκινήσε με 2/2 στο Μεξικό απέναντι σε Ατλέτικο Σαν Λουίς και Νεκάξα.

Minnesota vs Chicago Fire 1
Η Μινεσότα μετά την ισοπαλία 1-1 με το Λος Άντζελες στο MLS έκανε επίδειξη ισχύος στο ξεκίνημα της στο Leagues Cup συντρίβοντας εκτός έδρας με 4-0 την Πουέμπλα. Το Σικάγο, στο οποίο αγωνίζεται ο Κούτσιας διανύει περίοδο φόρμας έχοντας πετύχει τρεις νίκες στη σειρά στο MLS, δίχως μάλιστα να δεχθεί γκολ! Επίσης έχει πέντε «τρίποντα» στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Nashville vs Toluca Χ2
Η Νάσβιλ έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες στο MLS, «αφυπνίστηκε» στο Leagues Cup υπερισχύοντας με 2-1 του Κολοράντο. Πρώτη αναμέτρηση για την Τολούκα που μετά την εκτός έδρας επικράτηση με 2-0 επί της Τολούκα στο πρωτάθλημα Μεξικό, ηττήθηκε με 4-2 από την Χουάρες.