B΄ Βραζιλίας: Δοκιμασία για την Βίλα Νόβα, επιβεβλημένη ανάγκη για Ρεσίφε η νίκη!

B΄ Βραζιλιας: Δοκιμασια για την Βιλα Νοβα, επιβεβλημενη αναγκη για Ρεσιφε η νικη!

Γεωργόπουλος Ιωάννης

Το κυρίως πιάτο της 18ης αγωνιστικής στη Β΄ Βραζιλίας συνεχίζεται με κρας τεστ για τις ομάδες που συνθέτουν την πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας!

Novοrizontino vs Londrina 1

«Ξεφούσκωσε» η Νοβοριζοντίνο συμπληρώνοντας τέσσερις αγωνιστικές δίχως νίκη. Νέα ήττα εκτός έδρας από τη Βιτόρια Μπαϊα. Επιτέλους νίκη έπειτα από εννιά αγωνιστικές για την Λοντρίνα που κατάφερε να επικρατήσει της Βίλα Νόβα (1-0). Στα τρία προηγούμενα παιχνίδια είχε ηττηθεί με το ίδιο σκορ (2-1). Μόλις στο 1΄ το νικητήριο τέρμα απέναντι στη Βίλα Νόβα.

Sport Recife vs Vitoria 1

Η Σπορτ Ρεσίφε παραμένει σε τροχιά ανόδου, ωστόσο εσχάτως η πορεία της είναι πτωτική. Τρεις αγωνιστικές δίχως «τρίποντο» με πιο πρόφατο αποτέλεσμα την ήττα από την Ατλέτικο Γκοϊανένσε (3-1). Τέσσερις νίκες και ισάριθμες ήττες είναι ο πρόσφατος απολογισμός της απρόβλεπτης Βιτόρια Μπαϊα. Εκτός έδρας στα τρία τελυταία ματς δεν βρήκε δίχτυα.

Ceara vs Villa Nova Χ2

Μόλις μια νίκη σε έξι αγωνιστικές για την Σεαρά που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μιρασόλ. Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο ισοφαρίστηκε η ομάδα του Φερέιρα. Διεκόπη το αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών για τη Βίλα Νόβα στον αγώνα με την Λοντρίνα όπου ηττήθηκε με 1-0. Τέσσερα σερί Under για του φιλοξενούμενους.

ABC vs Guarani G/G

Μία νίκη στα 9 τελευταία παιχνίδια έχει σημειώσει η ABC, η οποία απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία από την Ζουβεντούδε. Μια ήττα στις έξι πιο πρόσφατες συναντήσεις της Γκουαρανί. Η ομάδα του Ουμπέρτο Λουζέρ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Κρισιούμα.