Σάντος και Κορίνθιανς «καίγονται» για τρίποντο

Σαντος και Κορινθιανς «καιγονται» για τριποντο

Κώστας Τόπας

Σάντος και Κορίνθιανς κοντράρουν τις δυνάμεις τους, για την 11η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας Βραζιλίας, με τις δύο ομάδες να έχουν ως μοναδικό στόχο να σταματήσουν το αρνητικό σερί που τρέχουν και να επιστρέψουν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Την περασμένη αγωνιστική η Σάντος δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε και να τις μετουσιώσει σε γκολ, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν με την Κορίτιμπα, εκτός έδρας. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Σάντος, η οποία έφτασε τους 13 βαθμούς, έπειτα από 10 αγωνιστικές, ούσα στην 13η θέση.

Στα τελευταία έξι παιχνίδια της, η Σάντος μετράει μόλις δύο νίκες, έχοντας παράλληλα τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Το εντυπωσιακότερο όμως όλων είναι ότι τελευταία φορά που γεύτηκε τη χαρά της νίκης ήταν στις 14/05, όταν κι επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Βάσκο Ντε Γκάμα για το πρωτάθλημα. Εκτοτε η νίκη αγνοείται...

Από την άλλη, η Κορίνθιανς προέρχεται κι αυτή από ισόπαλο αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα κόντρα στην Κουιαμπά, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να σώσει στα τελευταία λεπτά την παρτίδα, διαμορφώνοντας το 1-1.

ΓΚΟΛ OVER/UNDER
Under 1.5
AΠΟΔΟΣΗ:2.47

Combo προσφορά* γνωριμίας με δώρα* χωρίς κατάθεση στο betshop!

Μετά από αυτό, η Κορίνθιανς έφτασε τους 9 βαθμούς, έχοντας παράλληλα δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Οπως η Σάντος, έτσι κι αυτή δεν έχει βρει ακόμα τα πατήματά της στο πρωτάθλημα και χαρακτηριστικό είναι ότι τελευταία φορά που πανηγύρισε τρίποντο ήταν πριν από δύο αγωνιστικές, όταν κι επικράτησε 2-0 της Φλουμινένσε.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΓΩΝΑ
Χ
AΠΟΔΟΣΗ:3.05

Τριπλή προσφορά εντελώς δωρεάν*, χωρίς κατάθεση* με τον κωδικό STXCOMBO

Η ιστορία των αναμετρήσεων είναι μοιρασμένη, καθώς στα 30 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, είχαμε 10 ισοπαλίες, 10 νίκες της Σάντος αλλά και 10 τρίποντα της Κορίνθιανς.

Στοιχηματικά Δεδομένα

• Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της Κορίνθιανς, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
  • Η Κορίνθιανς δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση
  • Η Κορίνθιανς έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη Σέριε A
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της Σάντος, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ στη διοργάνωση
  • Η Κορίνθιανς ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
  • Η Σάντος δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 αγώνες.
  • Η Σάντος έχει εντός έδρας ρεκόρ αυτή τη σεζόν: 2N - 3I - 0Η.